iPodnik Cloud
23 apríla, 2024 Martina Mišáková

Čo je to „hobby cloud“ a prečo sa mu vyvarovať? 

S4B

Tiež máte kamaráta, čo vám sľúbil, že vám váš softvér zahosťuje skoro zadarmo? Veď sa predsa poznáte už dlho. Síce nie je školený, ani nepozná váš softvér, ale o to predsa nejde. 

IT robí už dlho, takže musí byť profík. 

Opak je ale pravdou. Namiesto rýchleho riešenia problému je na dovolenke, tam kde majú byť náhradné diely je prázdny regál a ešte sa mu nedá ani vynadať, pretože by vaše priateľstvo mohlo byť veľmi rýchlo na konci. 

Tadiaľto nie. Toto skutočne nie je cesta. Často to platí aj o malých firmách, ktoré si na kolene spravujú vlastné riešenie a nemôžu vám ako zákazníkovi garantovať vhodnú starostlivosť. 

Príkladom toho je aj moment, kedy potrebujete dodržať normy, ktoré od vás chce váš zákazník. Vaše externé IT ich nikdy nerobilo, ale prevalí sa to až vo chvíli, keď sa začnete pýtať. 

Tomu sa hovorí hobby cloud. 

Cloudové riešenie nie je dať si svoje účtovníctvo, IT alebo databázu ku kamarátovi na počítač pod stolom alebo na server v špajze. 

Profesionálny cloud sa opiera o istotu dostupnosti, špičkových ľudí, stopercentné zálohovanie a nepretržitú technickú podporu, ktorá vie, čo robí. Môže byť drahšia ako u známeho, ale oplatí sa to. Nehľadiac na to, že správne cloudové riešenie je obvykle lacnejšie ako externé alebo interné IT z viacerých dôvodov, ale o tom niekedy nabudúce. 

Pokiaľ chcete špičkové cloudové riešenie, obráťte sa na nás, cloudy robíme od roku 2009 a veríme, že budeme užitoční aj vám.