iPodnik Cloud Bezpečnostné riešenia
26 marca, 2024 Martina Mišáková

Čo je MFA a prečo je dôležité?

S4B

Viacfaktorové overovanie alebo MFA (Multi-Factor Authentication) je dôležité zabezpečenie pre ochranu digitálnych účtov a dát. Dnes sú tieto technológie už bežne dostupné aj pre menšie a stredné firmy a 4clouds ich dodávajú svojim zákazníkom. 

Tradičné heslá môžu byť ľahko uhádnuté alebo prelomené pomocou sofistikovaných techník ako je „brute force“ útok alebo pomocou škodlivého softvéru, ktorý vám útočník nainštaluje do počítača napríklad po kliknutí na odkaz z e-mailu. 

MFA pridáva ďalšiu vrstvu ochrany tým, že vyžaduje, aby používateľ pri prihlásení do svojho účtu zadal viac ako jednu formu overenia identity. 

Typické formy MFA zahŕňajú niečo, čo používateľ pozná (heslo), niečo, čo používateľ má, napríklad mobilný telefón a v ňom aplikáciu na overenie, ako je to pri bankových účtoch. 

Tento proces overovania identity znižuje riziko, že by niekto mohol získať neoprávnený prístup k účtu a informáciám, ktoré sú s ním spojené. 

MFA teda pomáha zabezpečiť online účty a chrániť súkromie a citlivé informácie používateľov. Je to dôležitý krok k ochrane proti kybernetickým útokom a zabezpečeniu bezpečnosti online aktivít. 

My v S4B a 4clouds vám pripraví riešenie na mieru, ktoré pobeží v cloude, bude bezpečné a vy budete vždy vedieť, kde sa vaše dáta nachádzajú a kto k nim má prístup. 

Neváhajte nás čím skôr kontaktovať!